İş ayakkabısı üretimi ve kullanımı geniş kapsamlı bir sektör olduğu gibi üretimde kullanıcının tüm ihtiyaçlarını giderecek nitelikte bir ayakkabı üretmek profesyonellerin işidir.

İş ayakkabısı denildiğinde akla ilk gelen şey ağır iş yapan firma çalışanlarının giyeceği türden ayakkabılar olduğudur. Bu algı toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi ile aşılabileceği gibi, doğru sektörde doğru ayakkabı seçimi ile çalışanların ayak sağlığı açısından rahatlamasını ve böylece iş yerinde ki verimliliklerinin arttırılabileceği açıkça ortada olan bir gerçektir. Çalışırken giyilen sıradan ayakkabılar ne yazık ki ayak sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Bu da ciddi şekilde çalışanları etkilemektedir. Çalıştığınız ortam ısısı, zemin yapısı gibi faktörler ayakkabı seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken koşullardır.

Çalıştığınız ortam ısı olarak yüksek bir dereceye sahip ise gün boyu ayağınızda olan ayakkabılar doğru seçim yapılarak alınmamışsa başta mantar olmak üzere birçok enfeksiyona neden olacaktır. Bu nedenle bu tarz bir ortamda çalışıyorsanız iş ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gereken özellik ayakkabınızın nefes alır özellikte olmasıdır. Aksi takdirde gün boyu aynı ayakkabının içerisinde olan ayaklarınız sürekli nemli olacağı için bakterilerin hızla üremesine neden olacaktır. Böyle hastalıkların hayat kalitenizi düşürmenin yanı sıra tedavisi de oldukça zor olacaktır. Bir kez bu bakterilerden neden olan bir hastalık yaşadığınız takdirde bir sonra ki seferde daha kolay bir şekilde bu rahatsızlıklara yakalanma ihtimaliniz artacaktır.

Sürekli ayakta çalışan kişilerde en çok rastlanan bir diğer rahatsızlıkta taban çökmeleri ve topuk dikenidir. Çalıştığınız yerin zemin yapısı ve ayakkabılarınızın ergonomik tabana sahip olmaması nedeni ile taban ağrılarınız gün içerisinde sizi oldukça rahatsız edebileceği gibi uzun vade de bu tarz ayakkabı kullanımınız taban çökmesi veya topuk dikeni rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalinizi arttıracaktır. Topuk dikeninin önüne geçmek için kullandığınız ayakkabının taban özelliğinin ortopedik olması yeterli değildir. Tabanın yumuşak olması gerektiği gibi aynı zamanda nefes alabilen hafif ayakkabılar tercih etmeniz gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen anlatılan bu rahatsızlıklar ile karşılaşmamak için çalışma hayatınızda kullanacağınız ayakkabıları seçerken hem çalışma ortamınıza hem de ayak yapınıza uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Alanında öncü marka Ema Ayakkabı geniş ürün seçenekleri ile iş ayakkabısı alanında her türlü ihtiyacınızı karşılayacaktır.

CEVAP VER